spolupráce s Českou televizí

Projekt České televize ve spolupráci s MŠMT a NPI ČR


Série Dáme to! zahrnuje 10 dílů k testům z českého jazyka, 10 dílů k matematice a tři provázejí studenty po hodnocení maturitních testů či správném vyplňování záznamových archů. 

Zaměřili jsme se na typické úlohy, na které maturanti u testů velmi pravděpodobně narazí, a také na chyby, kterých se podle Cermatu často dopouštějí. Rádi bychom tak studentům přiblížili postupy a strategie, které u vyplňování testů volit, aby pak měli více času a klidu na zamýšlení se nad konkrétním zadáním. Významnou roli pak v pořadu hrají sami budoucí maturanti, kteří se chopili naší výzvy a natočili se při řešení jednotlivých úloh. 

Zapojmevsechny.cz

Zábavně – vzdělávací program UčíTelka se na obrazovkách objevil poprvé v březnu 2020 a pomáhal dětem a rodičům s domácí výukou během prvního uzavření škol v rámci koronavirové pandemie. Nyní je UčíTelka zpět. Těšit se můžete na čtyřicetiminutové sestřihy dílů z loňského jarního vysílání pro prvňáčky a druháčky. Předměty Matematika, Český jazyk a Člověk a jeho svět sledujte každý všední den dopoledne na Déčku.

Na webové stránce pořadu je možné využívat rozcestník ke všem dílům UčíTelka z roku 2020, včetně třeba hodin hudebky, zdravotního cvičení nebo domácího pečení. V archivu České televize také najdete také pořad Škola doma pro děti připravující se na přijímací zkoušky na střední školy.