Marek Valášek – Logaritmy

Doporučeno pro
střední škola

Cíl lekce
Žáci se seznámí s využitím logaritmů v každodenních činnostech i při vědeckém bádání.

Anotace
Logaritmy pro všechny. Všichni s nimi mají problém (ale všichni je potřebují) – pojďme ho vyřešit jednou pro vždy. A pojďme se taky podívat na to, kde všude, ve světě kolem nás, logaritmy najdeme.

Klíčová slova
logaritmus; využití logaritmu; logaritmické měřítko; logaritmická rovnice; logaritmická funkce; exponenciální funkce; exponenciální rovnice; dekadický logaritmus; přirozený logaritmus

Marek Valášek
Učitel matematiky, který díky svým videím na YouTube a portálu Matematicator pomohl již stovkám žáků s pochopením matematiky a dle recenzí i ke zvýšení obliby tohoto předmětu.

Autorka pracovního listu
Václav Bendl (garant vzdělávací oblasti Matematika a její aplikace v NPI)

V metodickém listu najdete návod a inspiraci, jak s přednáškou pracovat ve výuce. Pro žáky jsou připraveny pracovní listy ve formě online formuláře, který jim stačí jednoduše nasdílet. Použít můžete ale i klasiku ve wordu.
Stačí si duplikovat formulář (v případě potřeby i upravit obsah) a nasdílet žákům.
Distanční hodiny NoD Academy vznikají ve spolupráci Divadla NoD a Národního pedagogického institutu ČR. Podpořit vznik projektu můžete zakoupením vstupenky v libovolné výši. Děkujeme. Program živě streamovaných přednášek NoD Academy najdete také na nod.roxy.cz.